RU EN

Interviu su Algirdu Paleckiu

2012-09-21

Ar Jūs ir Jūsų vadovaujama partija - Socialistinis Liaudies Frontas - dalyvausite Seimo rinkimuose? Daug kas klausia, ar Jums skirta bauda tam nesutrukdys? 

Tikrai nesutrukdys. Baudą jau sumokėjau. O sumokėjus baudą, jokių kliūčių nebelieka. Toks įstatymas. Partija ir aš asmeniškai tikrai dalyvausime rinkimuose. Ta proga noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kas padėjo sumokėti baudą. Tikrai maloniai nustebintas didžiuliu žmonių solidarumu. Tai geras ženklas. 

Koks jausmas sumokėjus baudą tiesiog už nuomonę? 

Stengiuos apie tai negalvoti, nes bauda absurdiška. Aš būtinau pateiksiu apeliaciją Aukščiausiajam Teismui. Jei ir čia nepavyks, eisiu iki Žmogaus teisių teismo Strasbūre. Ir apginsiu istorinę tiesą ir žodžio laisvę.

Kokie planai toliau?

Stengsimės surinkti kuo daugiau balsų rinkimuose tam, kad naudodamiesi Seimo tribūna su bendražygiais galėtume pakeisti žalingą dabartinį kursą ir sustabdyti Lietuvos žlugimą. Juk konsrevatoriai žadėjo Sąjūdžio laikais Lietuvos Atgimimą. O ką turime? Lietuvos Žlugimą. Kyla šalies, valstybingumo gelbėjimo klausimas. Per metus netenkame daugiau nei 1 vieno procento gyventojų. Kapitalistinė žmonių deportaciją į Vakarus viršija visas įmanomas ribas. 

Bet žmonės bėga savo noru...

Ne. Dauguma nori likti čia. Ne savo noru bėga. Nedarbas ir skurdas tremia juos iš Lietuvos. O tiksliau – juos ištremia ponai, prilipę prie valdžios lovio. Šiuos reikia vyti nuo jo. O patį lovį panaikinti, tai yra, panaikinti valdžios privilegijas ir korupciją. 

Kas kaltas? 

Valdantieji ir jų sukurta kapitalistinė sistema. Tos partijos, kurios iki šiol pakaitomės valdė šalį. Mes nebuvome šalies valdžioje. Todėl galime kalbėti žmonėms visą tiesą. Ir apie istoriją, ir apie dabartį, ir apie ateitį. 

Ką daryti? 

Baigti verkšlenti ir veikti. Jungtis į mūsų Socialistinį Liaudies Frontą - arba bent jau masiškai balsuoti už jį. Ne viskas prarasta. 

Duokit man tris priežastis, kodėl turėčiau balsuoti už Jus? 

Nėra kito pasirinkimo. Už ką gi dar? Už dabartinius valdančiuosius? Arba tuos, kurie valdė prieš juos? Visi kartu jie pastatė šalį ant išnykimo ribos. 

Arba už naujas partijas? Pažiūrėkite, naujose partijose dažnai mirga seni veidai – Kuolys, Ozolas, Zuokas... Baikim juokus. Nebent Venckienės veidas yra naujas, bet aplink ją – irgi seni veidai... 

Antra priežastis – mūsų nuoseklumas. Mes jau tris-ketverius metus, labai nuosekliai ir ryžtingai, giname paprastus darbo žmones. Giname teismuose, mitinguose, pareiškimuose. Mane pradėjo persekioti teismai – ir tai yra tikriausias ženklas, kad valdžios elitas bijo mūsų, kad mes darome gerą darbą. 

Taigi dvi priežastis jau įvardinau. Ir trečioji priežastis – mūsų programa. 

Nagi, kuo ypatinga Jūsų programa? 

Vienintelė realiai kairioji partija – tai mes. Esame vieninteliai, kurie siūlo keisti visą kapitalistinį kursą, nes jis nuskurdino Lietuvą. Mes vieninteliai – už valstybinį ekonomikos reguliavimą ir planavimą. Tada bus galima kontroliuoti ir riboti kainų augimą, pasirūpinti socialiai remtinais žmonėmis, kurti gerai apmokamas darbo vietas. Plius – valstybiniais svertais apsaugoti smulkiuosius verslininkus nuo monopolistinių ryklių. Santykiai su Rusija – juos reikia normalizuoti, atisakyti išgalvotų pretenzijų, visi nuo to išloš. Išrinkti į Seimą, patys sau susimažinsime didžiulius Seimo narių atlyginimus. Ir tai – dar ne visa mūsų programa, ją visą galima rasti www.slfrontas.lt

Kur garantija, kad Jūs neapgausite? 

Jeigu mes būtume apgavikai, seniai jau būtume darę karjeras „turtingose“ partijose. Mes to nedarome. Savo kelerių metų veikla įrodėme, kad mums rūpi ne postai, o žmonių gerovė. 

Ačiū už pokalbį. 

Kalbino „SLF Žinios“