RU EN

Graikų kairieji kaltina „Syriza“ išdavyste

2015-07-15

Prie Graikijos parlamento rūmų protestuotojai degina valdančiosios partijos vėliavą: kairieji kaltina valdančiąją partiją „Syriza“ išdavyste.

Akyvistai mano, kad premjeras Aleksis Cipras atsisakė rinkiminių pažadų nutraukti „diržų veržimąsi“. Anksčiau premjeras netgi surengė  referendumą, kuriame užsitikrino tautos palaikymą, tačiau vis tiek galų gale sutiko su kreditorių reikalavimais.

„Šis susitarimas – tai katastrofa, tačiau aš būtent to ir laukiau: aišku, kad euro zonoje niekada nieko gero nebus. Jie ten visi banditai ir finansiniai žudikai“, – mano protestuotoja.

Tarp graikų vyriausybės narių taip pat ne pirmą kartą girdima nuomonė apie piktavalį Briuselį.

„Mūsų premjeras pateko į Vokietijos vadovaujamo sąmokslo pinkles. Šiame sąmoksle taip pat dalyvauja Nyderlandai, Suomija ir Baltijos valstybės. Buvo naudojamas ir tiesioginis šantažas: graikų premjerui grasino bankų griūtimi ir indėlių praradimu“, – teigia gynybos ministras Panosas Kamenosas.

Liepos 15 d. šalyje planuojamas didžiulis streikas: į gatves išeis Graikijos valstybės tarnautojai, neveiks vaistinės.

Vis dar neaišku, kada duris atvers bankai: iki šiol galioja grynų pinigų išėmimo limitas – ne daugiau kaip 60 eurų per parą vienam žmogui.

Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/graiku-kairieji-kaltinasyrizaisdavyste/