RU EN

Faktai prieš išmonę: „Lietuvos be nacizmo“ (LBN) diskusijų klubo išvados (LBN pranešimas spaudai)

2012-08-27

Asociacija „Lietuva be nacizmo“ rugpjūčio 24 d. surengė diskusijų klubą tema 

„Manipuliacija istorija kaip propagandos instrumentas. Rugpjūčio 23-ioji ir kiti atvejai“. 

Įvadinį pranešimą skaitė asociacijos vice-pirmininkas Algirdas Paleckis. Jis pažymėjo, kad Lietuvos valdžios ideologinis legitymumas laikosi ant primityvios ir todėl veiksmingos „schemukės“ iš penkių dalių. Ją išvedus į dienos šviesą, mūsų valdžiukė sudreba ir užsiundo teismus, o tai – jos silpnumo ženklas. 

Pirmoji „schemukės“ dalis – 1939-ųjų TSRS-Vokietijos paktas, esą jis yra visų bėdų šaknis. Bet slaptų jo protokolų originalų niekas nematė. Pakto pasiekoje Lietuva nepateko į fašistų rankas dar 1939 metais ir atgavo Vilnių, o po karo dar ir Klaipėdą. Karą išprovokavo Vakarų susitaikėliška politika, o ne TSRS. 

Antroji – 1940-eji. Okupacija... Tarptautinė Hagos konvencija seniai nustatė, kad okupacija įvyksta po karinio konflikto. Karinio konflikto tarp TSRS ir Baltijos šalių nebuvo.

Trečioji – herojiška partizanų kova. Tokia herojiška, kad joje jie išžudė 25 000 taikių Lietuvos piliečių, ištįsąs šeimas su vaikais ir kūdikiais. 

Ketvirtoji – juodasis sovietmetis. Toks juodas, kad jo metu po nacių atneštų griuvėsių atstatyta viskas, atgauta Klaipėda, augo gyventojų skaičius, klestėjo žemės ūkis, pastatyta galinga pramonė, kultūra iškopė į aukštumas. 

Penktoji – dainuojantis ir taikus atgimimas. Toks taikus, kad jo metu snaiperiai nuo stogų sausio 13-ąją šaudė į minią. 

Diskusijos dalyviai pažymėjo, kad istorija falsifikuojama ne iš gero gyvenimo. Valdantieji taip bando pridengti faktą, kad jie 1990-aisiais įsodino mus į kiaurą valtį, kurioje vis daugiau vandens kaupiasi... 

Išeitis viena – sakyti visą istorinę tiesą, kad iškovotume ateitį. 

„Lietuva be nacizmo“