RU EN

Europos Taryba : Ukraina nesugeba ištirti Odesos skerdynių ir Maidano žudynių

2015-11-12

Europos tarybos sudaryta komisija paskelbė, kad Ukrainos valdžios institucijos nesugeba tinkamai ištirti 48 mirčių, tarp jų 42 prorusiškų protestuotojų, per riaušes Juodosios jūros uoste Odesoje gegužės mėn. 2014 metais.

Prorusiški demontrantai susirėmė su vietos futbolo gerbėjais ir Ukrainos vyriausybės gerbėjais ir Maidano dalyviais po Maidano  revoliucijos Kijeve ir po  Rusijos įvykdytos Kijevo aneksijos. Dauguma mirčių įvyko pastate, kuriame buvo užsibarikadavę demonstrantai, nes pastatas buvo padegtas.

"Nepaisant to, kad praėjo jau 18 mėnesių po šių vykių, nė vienas kaltinimas nėra pareikštas dėl šių nusikaltimų," lapkričio 4 d. paskelbė ET komisija. Ši komisija yra atsakinga už šalių priežiūrą ir prižiūri, kaip Europos Tarybos narės  atitinka Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir Europos Žmogaus Teisių Teismo reikalavimus.

Šioje ataskaitoje yra dar vienas smūgis JAV remiamai Porošenkos vyriausybei, kuri nesugeba įgyvendinti pažadų reformuoti šalį ir sustabdyti masinę korupciją.  Ataskaitoje teigiama, kad  Ukrainos vyriausybei nepavyko patraukti atsakomybėn ir nuteisti tų, kurie atsakingi už daugiau nei 100 mirčių per Maidano revoliuciją, kuri atvedė į valdžią patį Porošenko.

Ataskaitoje abejojama Ukrainos vyriausybės gebėjimais surasti ir ptarukti atsakingus už žudynes tiek per Maidano, tiek ir per Odesos žudynes.

Šaltinis: http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-11-04/ukraine-failing-to-probe-pro-russia-protester-deaths-panel-says