RU EN

Estijoje suimtas žurnalistas A. Kornilovas

2016-08-18

Estijos sostinėje Taline rupjučio 16 d. suimtas žurnalistas ir leidėjas Aleksandras Kornilovas. Tai įvyko tos dienos vakare. Į žurnalisto namus įsiveržė gausi policijos pareigūnų grupė. Buvo įvykdyta krata, iš namų išnešti kompiuteriai, telefonai, knygos, dokumentai bei kiti daiktai. O pats A.Kornilovas sulaikytas ir išgabentas į policijos būstinę. Kaip teigia teisėsaugos atstovai, jie tiria bylą, kurioje žurnalistas įtariamas dalyvavęs dokumentų klastojime ir pinigų plovimo aferoje. Tačiau žinoma Estijos žmogaus teisių gynėja Alisa Blincova pareiškė, jog ,,A.Kornilovo byla siūta baltais siūlais”. Jos teigimu, dar 2015 metų eigoje įvairios žinybos jau rezgė voratinklį šiam aktyviam žurnalistui. ,,Štai mane iškvietė į mokesčių inspekciją ir ten visą valandą klausinėjo apie A.Kornilovą, net teikė tokius provokacinius klausimus-,,kodėl gaunate iš jo pervedimus į banko sąskaitą?“. Nors šis žurnalistas tik kartą man pervedė 15 eurų už tai, kad teko kartu grįžti iš vieno renginio taksi, ir sumokėjau už tai, o kadangi Aleksandras tuo metu neturėjo grynųjų pinigų, tai kitą dieną pervedė keliolika eurų iš savo sąskaitos. O dabar jau pereita prie aktyvios puolimo fazės“-teigė A.Blincova.

A.Kornilovas Estijoje žinomas kaip aktyvus opozicijos žurnalistas, antifašistas. Jis yra interneto portalų baltija.eu ir baltnews.ee redaktorius, įvairių antifašistinių akcijų iniciatorius ir dalyvis. Estijoje vietos teisėsaugos struktūros jau daug kartų ėmėsi represinių priemonių prieš aktyvius opozicijos veikėjus ir žurnalistus, štai 2014 m.sausio pradžioje suimtas aktyvus antifašistas A. Zarenkovas, jis kalėjime praleido keletą mėnesių. Šių metų gegužės 9 d. netoli Talino suimtas kitas žinomas antifašistas D. Linteris, jis buvo laikomas saugumo policijos būstineje keliolika valandų, po to buvo paleistas. Represinių priemonių pastarojo dešimtmečio bėgyje imtasi ir M. Revos bei kai kurių kitų aktyvių Estijos opozicijos veikėjų ir žurnalistų atžvilgiu.

Estijos Antifašistinis komitetas rugpjūčio 17 d. paskelbė viešą pareiškimą, kuriame teigiama: ,,Estijoje tęsiasi represijos prieš nepriklausomus žurnalistus ir valdžios nekontroliuojamas žiniasklaidos priemones. Taline policija suėmė interneto portalų baltija.eu ir baltnews.ee redaktorių Aleksandrą Kornilovą”. Pareiškimo gale pabrėžiama: ,,Tikimės, kad teismas bus objektyvus, jis nevykdys represinių struktūrų valios ir neduos sankcijos uždaryti kovotojo už žodžio laisvę A.Kornilovo į kalėjimą”.

Giedrius Grabauskas