RU EN

Ekstremistai vėl lieja kraują. SLF pranešimas spaudai

2012-10-11

Ekstremistai vėl lieja krauja – Landsbergio ginklanešys Algirdas Patackas, „Drąsos kelio“ kandidatas į Seimą, tiesioginiame LRT eteryje spalio 8 d. sviedė stiklinę į Socialinio Liaudies Fronto atstovą Vytautą Bernatonį. Šukėmis prakirsta gretima sėdėjusios moters ranka. 

Kodėl Patackas pašėlo? V. Bernatonis prasidėjus diskusijai pasakė istorinę frazę: „Lietuvos nusikaltėlis numeris vienas yra Vytautas Landsbergis, kurio nebaudžiamumas Lietuvoje skatino ir toliau vykdyti ardymo politiką. Ardymo politika yra tai, ką šiandien turi Lietuva. Nesusitvarkęs su valstybės valdymu suprato, pajutęs žmonių nepasitenkinimą, kad gerai nesibaigs, ir jis gali neišlikt valdžioj. Todėl jis išprovokavo, aš buvau tų įvykių liudininkas, kruvinas žudynes Sausio 13-ąją 1991 metais“.

Patacko smurtas anaiptol nėra atsitiktinis. 2007 m. speciali Seimo komisija, kuri tyrė J. Abramavičiaus mirties aplinkybes, paskelbė oficialią išvadą - šį karininką nužudė organizacija, turinti teroristinės organizacijos požymių ir ryšių su tuometiniais konservatorių partijos veikėjais. Prisiminkime ir Pakaunės savanorių maištą, Bražuolės tilto sprogdinimą, demonstrantų prie Seimo sušaudymą guminėmis kulkomis 2009 metais. Šiame kontekste nenuostabu, kad valdžia turi ką slėpti ir dėl 1991 sausio 13 įvykių aplinkybių. Juolab, kad ir sausio 13 archyvai paslaptingai dingo...

Socialistinis Liaudies Frontas jau kreipėsi į prokuratūrą su prašymu ištirti smurto proveržį. Laukiame ir VRK bei LRT reakcijos – bet, kaip matome, šios įstaigos pasirinko patogesnę stručio politiką. Tuo tik paskatindamos smurtautojus kartoti savo veiksmus. 

SLF infocentras