RU EN

Ekonomikos studentams reikia daugiau skaityti K. Markso veikalų

2016-06-12

Kinijos ekonomikos studentams yra “plaunamos smegenys Vakarų teorijomis”. O jie turėtų daugiau skaityti Karlo Markso veikalų, laiške Švietimo ministerijai teigia kinų profesoriai.

Lėtėjant antros pagal dydį pasaulio ekonomikos augimo tempui ir šalyje sunkiai įgyvendinant būtinas reformas, Kinijos universitetų ekonomikos studentai turėtų studijuoti pagal programą, kurios mažiausią pusę sudarytų K. Markso veikalai, teigiama kelių dešimčių profesorių pasirašytoje peticijoje.

Priešingu atveju, kaip teigia akademikai, kinų studentai taps “socialistinės ekonomikos sistemos duobkasiais”.

Ekspertų teigimu, tai yra naujausias Kinijos valdančiosios Komunistų partijos mėginimas perimti universitetų kontrolę.

“Iš tiesų švietimo sistemoje vyksta ideologinė klasių kova tarp buržuazinės klasės ir proletariato, – vienas iš laiško autorių antradienį sakė valstybiniam laikraščiui “The Global Times”. – Kaip socialistiniam universitetui gali būti leista mokyti žmones, kaip tapti socialistinės ekonominės sistemos duobkasiais?”

Tiesa, peticijoje neminima, ar Vokietijoje gimęs ir didžiąją dalį savo gyvenimo Anglijoje pragyvęs K. Marksas, kurio publikacijos suformavo socialistinio ir komunistinio judėjimų pagrindą – marksizmą, neturėtų taip pat būti vadinamas “vakariečiu”.

http://faktai.lt/pasaulis/kinu-akademikai-ekonomikos-studentams-reikia-daugiau-skaityti-k-markso-veikalu/