RU EN

Dar šiais 2016 metais Lietuvą paliks milijoninis migrantas

2016-12-02

Per dieną iš Lietuvos svetur ieškoti laimės išvyksta 120 žmonių. Palyginimui – kone visas Seimas, kuriame dirba 141 parlamentaras. Nors skaičiuojama, kad ekonomika auga, bet emigracijos mastai nežabojamai didėja. Ekonomistų teigimu, svetur uždarbiauti lietuviai traukia dėl itin didelės atskirties tarp didmiesčių ir provincijos. Statistika negailestinga – šiemet Lietuvą paliks milijoninis migrantas, o išvykstančiųjų amžius vis jaunėja.

Statistika rodo ,kad emigruoja vis jaunesni žmonės. Pusė visų emigravusių šiemet yra 19 – 34 metų žmonės. Anot ekonomistų ir emigracijos ekspertų, Lietuva dirba tuščiais apsisukimais – negaudama grąžos iš žmonių, kurių mokslą mokyklose bei universitetuose apmoka.

Anot ekonomistų, emigracija pastaruoju metu galėjo paskatinti ir įvestas euras, šoktelėjusios produktų bei paslaugų kainos, nors to statistika esą ir neatspindi. Į Didžiąją Britaniją daugiau lagaminų krauti paskatino ir „Brexit“ – emigrantai, bijodami galimų judėjimo apribojimų, bando įšokti į jau nuskrendanti lėktuvą. Nors emigrantų daugėja, bet jų perlaidų į Lietuvą – mažėja.

Skaičiuojama, kad pernai emigrantai į Lietuvą atsiuntė beveik pusantro milijardo eurų. Per metus suma sumažėjo daugiau nei dešimtadaliu. Ekonomistų teigimu, tai parodo, kad įsitvirtinę lietuviai su savimi pasiima ir giminaičius – jiems siųsti pinigų nebereikia.

http://www.ldiena.lt/straipsnis/3959/emigracijos-mastai-nezabojamai-dideja-siemet-lietuva-paliks-milijoninis-migrantas