RU EN

Dėl Vilniaus viešojo transporto

2013-07-11

Dėl Vilniaus viešojo transporto

Liepos 10 d. SLF surengė piketą dėl transporto reformos prie Vilniaus savivaldybės. Žemiau - piketo dalyvių rezoliucijos tekstas. 

SLF protesto akcijos rezoliucija

Nuo liepos 1 dienos Vilniuje prasidėjo mero A.Zuoko inicijuota miesto viešojo transporto reforma. Mieste atsirado daugiau eismo juostų autobusams bei troleibusams, greitieji maršrutai.. 

Kartu padidėjo eismo spūsčių tose gatvėse, kuriose papildomos eismo juostos atiduodamos viešajam transportui. Vilniaus viešojo transporto reforma taip pat smogė pažeidžiamiausiems – moksleiviams ir studentams, nes dėl kamščių ir spūsčių bei nuolatinio transporto vėlavimo, pasinaudoti 30 minučių, bilietu, važiuojant daugiau nei viena transporto priemone, tampa neįmanoma. Kilo nemažai nepatogumų ir pensininkams, nes greitieji autobusai nebesustoja kai kuriose stotelėse, o dalis troleibusų maršrutu išvis panaikinti.

Praskolintame mieste visa ši reforma neišvengiamai baigsis nauju bilietų branginimu, nors ūkiškai tvarkantis su esama transporto sistema galima ne tik nedidinti, bet ir sumažinti važiavimo viešuoju transportu kainą, o gal net padaryti jį nemokama, kaip tai yra Taline ir iš dalies Rygoje.

Vilniaus valdžia teisinasi tuo, kad Vilniaus biudžetas, atseit, perpus mažesnis nei Talino. Bet kodėl taip išeina, kad didesnis miestas turi mažesni biudžetą? Gal tiesiog Vilniaus meras nemoka efektyviai ir socialiai atsakingai dirbti? Akivaizdu, kad nuostolinga veikla kyla iš Vilniaus miesto savivaldybės politikos. 

Negalima reformos daryti nemokšiškai. Norite pasitikrinti-pabandykite vieną maršrutą, sulaukite žmonių atsiliepimu, ekspertu išvadų ir panašiai. Dabar gi susidaro įspūdis, kad visa reforma daroma ne vilniečių patogumui ir ne jų poreikiams užtikrinti, o dėl finansinių sumetimų ir verslo bei kapitalo interesų.

Mes nepritariame laikino 30 minučių bilieto įvedimui, nes po reformos jo gali neužtekti visam maršrutui. Mes taip pat smerkiame neargumentuotą vienkartinio bilieto kainos pakėlimą bei planus naikinti elektrinius troleibusus ir privačius maršrutinius mikroautobusus.

Reikalaujame miestiečių lūkesčių nepateisinusio Vilnius mero A. Zuoko atsistatydinimo. Vilniui reikia naujo mero. Ir kuo greičiau!

Protesto akcijos dalyviai