RU EN

Dėl Lietuvoje dirbtinai skatinamos ekonominės krizės ir masinių žmogaus teisių pažeidimų

2013-10-11

Socialistinio Liaudies Fronto pareiškimas 

Tiek pastarojo meto įvykiai, tiek grėsminga padėtis ekonomikos srityje, ypač susijusi su žmonių skurdinimu, tiek ir prasta padėtis žmogaus teisių srityje, nuolat vykdomi grubūs jų pažeidimai, ypač žodžio laisvės ir saviraiškos sferoje, akivaizdžiai parodo - Lietuvos demokratija yra butaforinė. Nesilaikoma kertinių teisinės valstybės principų, o aukšto rango valstybės pareigūnai neatsižvelgia į valstybės ekonominius interesus. Santykiu su kaimininiemis valstybėmis paaštrėjimas, nuolat įsiplieskiantys „prekybiniai karai“ , byloja apie didžiules užsienio politikos spragas. Vietoje kaimyniškų santykių su Rusija ir toliau laikomasi nerealistinės bei pretenzingos bendravimo su šia valstybe strategijos. 

Kai kurių aukšto rango valstybės pareigūnų vykdomi kurstymai ir tendencingi pasisakymai apie Rusiją ir Baltarusiją parodo, kad tokių atsakingų pareigūnų veikla yra tiesiog akla, kenksminga Lietuvai ir jos ekonominiams bei politiniams interesams. Nuo tokios politinių marionečių veiklos kenčia dauguma mūsų krašto piliečių, kurie pasisako už pragmatišką užsienio politiką bei draugiškus santykius su kaimyniniais kraštais.

Pirmojo Baltijos kanalo transliacijos apribojimas Lietuvoje - tai ryškus ženklas, kad mūsų šalyje toliau paminama žodžio laisvė ir ribojamos Lietuvos piliečių teisės gauti įvairią, ne tik vienpusę informaciją. Ko tada verti per TV kanalus ir įvairiuose oficialiuose renginiuose vis kartojami teiginiai, kad neva Lietuva yra teisinė demokratinė valstybė? Štai vienas iš pavyzdžių - įtakinga konservatorių lyderė R.Juknevičienė pasisakė prieš tai, kad referendumo riba būtų sumažinta nuo 300 tūkstančių iki 100 tūkstančių piliečių parašų ir pareiškė, kad Lietuvos piliečiams negalima suteikti pilietinių laisvių, nes "jomis pasinaudos Kremlius". Kaip galime vertinti tokį pareiškimą? Tai ko gero cinizmo viršūnė, atviras pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių.

Padėtis žmogaus teisių ir pilietinių laisvių srityje išlieka dramatiška. Lapkričio mėnesį vėl bus teisiami SLF pirmininko A.Paleckio byloje dalyvavę liudininkai D.Raugalienė ir J.Lekas (teismas jau buvo juos išteisinęs, tačiau prokurorai nuosprendį apskundė ir teismų karuselė suksis toliau), šį mėnesį įkalinimo bausmėmis ir baudomis dėl 2011 metais pasirašytos peticijos nuteisti visuomenininkai, žmogaus teisių gynėjai D.Šulcas ir J.Vedeckis - jie nuteisti 3 mėnesių įkalinimu ir 3000 tūkstančių litų bauda bei 2000 tūkstančių litų bauda. Interneto svetainės kantas.wordpress.com administratorius R.Mažitovas dėl tariamo "aukštų politikų įžeidimo ir tarybinės praeities garbinimo" nuteistas pusantrų metų įkalinimo bausme.

Socialistinis Liaudies Frontas laikosi pozicijos, kad visų paminėtų neigiamų reiškinių pagrindinės priežastys tokios: Lietuvos valdžia daugeliu klausimų neturi savarankiškos pozicijos ir tėra marionetės įvairių stambių tarptautinių struktūrų bei stambių užsienio korporacijų ir vietos oligarchų rankose. Per 23 metus įsigalėjusi kapitalizmo sistema įtakojo žmonių nuskurdinimą, luominės visuomenės susiformavimą ir didžiulius pažeidimus žmogaus teisių srityje. 

Su demokratijos ir europinių vertybių šūkiais mūsų šalyje formuojamas autoritarinis režimas, kuris nesiskaito su pamatinėmis žmogaus teisėmis ir kelia realią grėsmę nacionaliniams šalies interesams bei Lietuvos piliečių gerbūviui.