RU EN

Dėl bandymų sulyginti stalininį ir nacistinį režimus

2013-10-23

Pranešimas spaudai 

Asociacija "Lietuvos be nacizmo" susirūpinusi tuo, kad Lietuvai minint Holokausto aukų Lietuvoje atminties metus, pasigirsta kai kurių Lietuvos žydų bendruomenės atstovų pareiškimai, kad "tarybinė inkorporacija ir nacistinė okupacija buvo tolygios". Tuo būdu visuomenės dėmesys atitraukiamas nuo lietuviškų nacistinių kolaborantų vykdyto masinio žydų naikinimo II pasaulinio karo metais. 

Jau 1941 m. birželį per Lietuvą nusirito žydų pogromų banga, kurią organizavo vietiniai nacionalistai-antisemitai. Dešimtys tūkstančių žydų buvo sušaudyti, užmušti pagaliais, sudeginti, o likusieji nusiųsti į Vilniaus getą. Kartu nacių kolaborantai vien pirmomis okupacijos dienomis sunaikino 5000 tarybinių aktyvistų ir jų šeimų narių. 

Per karą Lietuvoje nužudytą apie 200 000 žudų. Iš viso per keturis nacių okupacijos metus Lietuvos teritorijoje nužudyta apie 700 000 žmonių. Tokio intensyvumo genocido Lietuvoje prieš tai nėra buvę. 

Nežinoti šito ir nesuprasti, kuo skiriasi Holokaustas nuo stalininių represijų, negali nė vienas išsilavinęs ir sąžiningas žmogus. 

Kodėl Lietuvoje, kurioje reguliariai teisiami buvę tarybinių teisėtvarkos organų darbuotojai, po nepriklausomybės paskelbimo nenuteistas nė vienas nacistų kolaborantas? 

Negana to, kai kurių jų vardais pavadintos gatvės, mokyklos, jiems pastatyti paminklai. 

"Lietuva be nacizmo" ragina baigti dvigubų standartų politiką ir objektyviai įvertinti "Lietuvių aktyvistų fronto" ir kitų kolaborantų, padariusių nusikaltimų žmonijai, vaidmenį. Kviečiame visuomenines organizacijas ir politikus baigti spekuliacijas milijonų aukų ir ypač Holokausto aukų temomis. 

Asociacija "Lietuva be nacizmo“