RU EN

Balandžio 24 d. – A. Paleckio teismas. Pranešimas spaudai

2012-04-22

Balandžio 24 d. 9:30 Vilniaus apygardos teisme (įėjimas iš Vasario 16-osios g. pusės ) prasidės apeliacinis posėdis byloje dėl Socialistinio Liaudies Fronto pirmininko Algirdo Paleckio nuomonės apie sausio 13-osios įvykius.

Vilniaus apylinkės teismas A. Paleckį išteisino, tačiau politinį užsakymą vykdanti Generalinė prokuratūra pateikė apeliaciją.

Teismo išvakarėse žinomas politikas, buvęs vicepremjeras Zigmas Vaišvila surengė spaudos konferenciją. Jos metu jis darė beprecenditinį politinį spaudimą teismui, reikalaudamas A. Paleckiui dviejų metų kalėjimo bausmės, o Z.Vaišvilos kolegos savanoriai, dalyvavę konferencijoje, reikalavo tokios pat bausmės visiems liudininkams (sic!), kurie A. Paleckio byloje nepabūgo papasakoti, kaip jie matė šaudymą nuo stogų į žmones.

Tačiau paprasti žmonės turi savo nuomonę apie sausio įvykius. Priedu siunčiame peticiją, kurią pasirašė per 750 žmonių. Peticijos preambulėje yra tokie žodžiai: „20 metų valdžia „maitino“ mus pusiau tiesa. Slepiama, kas užsakė ir surežisavo tragediją (sausio 13 d.). Tie, kas tada užsakė šūvius iš viršaus, toliau šaudo į Lietuvos žmones ekonominiais ir socialiniais sprendimais.“

SLF Infocentras