RU EN

Baimės akys didelės! (Piketas Prienuose)

2012-07-07

Prieš Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdį, šalia savivaldybės Laisvės aikštėje Visuomeninis judėjimas ,,Už socialinį teisingumą" surengė piketą. Tarp jo narių yra ir SLF Prienų rajono skyriaus atstovai. Apie piketą iš anksto informuota savivaldybės administracija, išsiųsti pranešimai tarybai. Taip pat informuoti rajono žiniasklaidos atstovai, kurie buvo raginama nebūti abejingiems rajono gyventojų interesams. 

Žmonės plakatais kvietė tarybos narius atsižvelgti į tai, kad posėdžio darbotvarkės 27 klausimo sprendimas labai svarbus gyventojams, nes jį patvirtinus prieniškiai už atliekas mokėtų daugiau. Šiuo metu atliekų surinkimo kaina savivaldybėje yra didelė, o apmokestinimas nuo ploto yra neteisingas. Prašoma nepritarti ir kitam savivaldybės klausimui, kuriuo numatyta padidinti kainas už geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymą. 

Prie piketuotojų prisijungė dar dvi grupės žmonių, kurios stovėjo tolėliau viena nuo kitos. Stovėdami atskiromis grupėmis gyventojai ramiai laikė plakatus.Vieni, pareiškė nepasitenkinimą dėl Veiverių miestelio centre ant vandens bokšto esančiomis UAB ,,Tele 2" antenomis, ir tikėjosi, kad Tarybos nariai išgirs, kad miestelio gyventojai nenori gyventi šalia. Kita grupė pritarė Visuomeninio judėjimo raginimams bei prisijungdami prie Lietuvoje esančio JDJ akcijos, kėlė plakatą su užrašu ,,TIE -SOS". 

Stovintieji sulaukė daugiausia praeivių dėmesio, kurie dėkojo už drąsą. Gyventojų problemos parūpo tik trims savivaldybės opozicijai priklausantiems Tarybos nariams. Deja, nei vieno valdančiosios daugumos atstovo nesulaukta. Kad jie nepatenkinti piketu parodė neįprastu būdu: ant policijos stalo atsirado savivaldybės administracijos Algio Marcinkevičiaus raštas su prašymu išsiaiškinti ar piketuojančiai nepažeidė susirinkimų įstatymo. Prienų savivaldybės koridoriais sklinda kalbos, kad piketuotojų labai išsigando Prienų neras Vytautas Bujanauskas ir vietoje to, jog išeiti ir pasikalbėti su gyventojais, nurodė savivaldybės administatoriui parašyti prašymą policijai. Nežinia kiek tos tiesos, tačiau neaišku ko išsigando savivaldybės administracija? 

Tai, kad Visuomeninio judėjimo ,,Už socialinį teisingumą" pirmininkė (SLF Prienų rajono skyriaus pirmininkė) Vilija Janulevičienė turės aiškintis dėl piketo organizavimo rodo, kad pagaliau Prienų savivaldybės administracija pastebėjo ir savaip įvertino jos darbą. 

SLF infocentras