RU EN

Algirdas Paleckis. Liberalioje demokratijoje turime teises, bet galimybę jomis naudotis turi tik mažuma

2014-02-01

(Toliau panagrinėkime Socialistinio Liaudies Fronto (SLF) programa, kuri dar mažai žinoma visuomenei) 

Programos dalis pateikta įprastu šriftu, o komentarai - vadinamu "italikų" šriftų. 

***

"SLF narius vienija bendra kova prieš kapitalistinę globalizaciją, kurią vertiname kaip dirbtinį projektą siekiant pasaulio valdymo, prieš karą ir militarizmą, prieš įvairiais pretekstais vykdomus socialinius ir demokratijos apribojimus. Vis daugiau faktų rodo, kad liberalusis vakarietiškos demokratijos modelis paverstas priemone, leidžiančia mažumai visomis prasmėmis diktuoti savo valią daugumai."

Faktiškai SLF yra vienintelė Lietuvoje oficialiai veikianti anti-globalistinė partija. Dauguma kitų partijų iš esmės nekvestionuoja dabartinės globalistinės Lietuvos krypties, kuri, tačiau, artina galutinę šalies degradaciją - demografinę, moralinę ir ekonominę, apie ką liudija beveik visa statistika. 

"Mes esame už liaudies demokratiją ir tradicines žmogiškąsias vertybes." 

Terminas "liaudies demokratija" vartotas dar tarybiniais laikais, ir SLF vėlgi yra vienintelė Lietuvos partija, kuri nenurašo visko tarybinio vien todėl, kad tai "tarybinis". Liaudies demokratija priešpastatoma "liberaliai demokratijai", kurioje visi turi "teises", bet dauguma neturi "galimybių" tas teises realizuoti - ir pirmiausia finansinių galimybių. Tradicinėje liberalioje demokratijoje ja naudojasi pirmiausia turtingieji ir taip - nuo pat senovės Graikijos laikų, kai "demokratijoje" teises turėjo tik piliečiai, o vergai nebuvo laikomi žmonėmis ir piliečiais. Europa didžiuojasi perėmusi senovės Graikijos ir senovės Romos normas, deja, šita norma irgi eina iš tų laikų, nors ir modifikuota, bet gaji. 

Liaudies demokratijoje, tarkime, Konstitucinio teismo arba nebūtų, ar jis būtų rinktas piliečių ir todėl nedrįstų drausti, pavyzdžiui, žemės referendumo. Liaudies demokratijoje elitas būtų atskaitingas liaudžiai, priėmus specialius įstatymus, tarkime, Seimo narių atšaukimo arba individualios valdininkų ir politikų atsakomybės įstatymą. Verta mąstyti ir apie Liaudies kontrolės mechanizmo atkūrimo aspektus, apie jau minėtus teisėjų, o taip pat seniūnų tiesioginius rinkimus, apie prisukusiuosius ir tarėjus teismuose. 

Veiksmų gama plati, o tikslas vienas - liaudis arba tauta turi būti suverenas, o ne būrelis valdžiažmogių ir juos ideologiškai aptarnaujančių delfių. 

Laikas atvirai pripažinti - liberalioji demokratija išsisėmė ir lieka du keliai. Arba atgal į fašizmą, kaip kai kuriose Ukrainos dalyse jau vyksta, arba pirmyn į liaudies demokratiją, kitaip tariant - į naująjį, XXI amžiau socializmą. 

Apie toliau SLF programoje paminėtas "tradicines žmogiškąsias vertybes" - kitą kartą. 

Visa SLF programa yra pateikta čia: Link