RU EN

Algirdas Paleckis. Išvengti karo galima tik kardinaliai pakeitus politiką

2012-12-20

Išvengti karo galima tik kardinaliai pakeitus politiką. Kadangi «savaiminiai » įvykiai pasaulyje klostosi karo link. Apie tai teko rašyti prieš metus – pusantrų. Ženklų nemažai. (Libijos okupacija; finansuoti sukilimai arabų šalyse ir jų radikalėjimas; Sirija, kurią drąsko iš vidaus ir, prireikus, drąskys iš išorės; Izraelio ir Palestinos rusenančio karo eskalacija. Lokalūs konfliktai besivystančiame pasaulyje. Ginklavimasis. )

Tada dalis verslo žiniasklaidos (tokios pas mus – dauguma, o šiuo atveju - balsas.lt) arogantiškai reagavo į šį perspėjimą, bet tai nenuostabu – nuo lėkštų kapitalo (pilvo) interesų aptarnavimo smegenys atrofuojasi. 

Kapitalizmui karas – natūralu. Reikia naikinti konkurentus. Norisi grobstyti. Išbristi iš eilinės krizės per karo pramonės pagyvinimą. Be to, susipainiota finansinio kapitalo mega-spekuliacijose. Kariniai konfliktai « efektyviausiai » išsprendžia visus prieštaravimus, tokia yra kapitalo logika jau keli šimtai metų. 

Laikini “didžiųjų” susitarimai gali tik atitolinti stambesnį karą. Likviduoti jo galimybę gali tik kardinali politikos kaita. Karą galima eliminuoti tik tuo atveju, jeigu politikos tikslas bus ne kapitalistų pelnai, o gyventojų poreikių tenkinimas. Pelnų besaikis troškulys veda į karą. Geismas kaupti vis daugiau privačios nuosavybės veda į karą. Į taiką veda to geismo ir kai kieno nuosavybės (žinoma, “labai sąžiningai prikauptos”) kardinalus apribojimas. Į taiką veda ne žmonių skirstymas į rases ar etnosus, o į tuos, kurie dirba, ir tuos, kurie parazituoja. 

Tad vienintelė taikos partija Lietuvoje - Socialistinis Liaudies Frontas. Kitos partijos tyčia ar iš neišprusimo skatina karus. 

Pats laikas atsikvošėti.