RU EN

Algirdas Paleckis. Gera mintis (1)

2014-01-26

(Pradedu dalintis su jumis ne savo mintimis, kurios, tačiau, tapo mano)

Tai - kitų mintys, kurios vienu ar kitu būdu provokuoja mane arba susimąstyti, arba šyptelti, ar kitaip reaguoti. Patobulėti. Tobulėjimas, manau, yra didi mūsų galimybė. Jei netobulėjame, tai degraduojame. 

Gyvename vaizdo kulto eroje. Didžioji informacijos dalis teikiama vaizdais. Tačiau yra ir kitas lazdos galas. Kai vaizdai nuolat dirgina mūsų smegenų emocinius centrus, nesu tikras, ar jie judina mūsų mąstymo centrus. O štai geros mintys tai daro visada. (Beje, gal tai buvo viena iš pasąmoninių priežasčių, kodėl, studijuodamas žurnalistiką VU, pasirinkau spaudos, žodžio meno, o ne televizijos (vaizdo) specializaciją. 

Geras tekstas teikia didžiulį malonumą. Lavina skonį, mintį, vaizduotę. Abejoju dėl dažno vaizdo. Tūlas šiuolaikinis vaizdas panašus į "fast food", maistą, skirtą greitam suvartojimui. Nekalbu apie gerą fotografiją ar kiną. Turiu omeny vaizdus-okupantus, tuos, kurie okupavo mūsų eterį per reklamas, šou, serialus, kurie dabar dažnai užtvindo ir facebook'ą. 

Vaizdo ir jo agresyvesnio pusbrolio - įvaizdžio - diktatūros sąlygomis mums reikalinga paprasta, gyva mintis. 

Štai ir palaipsniui pribrendo laikas šios dienos minčiai. Toro, amerikiečių mąstytojas, savo nemirtingame "Voldene" (visiems, kas galbūt dar neskaitė, rekomenduoju) rašė: "Žmonės dažniausiai klausia, kas naujo - kai tuo tarpu verčiau klausti, kas amžino".