RU EN

Algirdas Paleckis. Cenzūra grįžta

2014-04-15

Cenzūra. 

Šitas reiškinys plečiasi. Jeigu anksčiau negalėjai reikšti kitokios nuomonės apie kai kuriuos istorijos įvykius, tai dabar jau negalėsi ir kai kurių televizijų žiūrėti. Apribojo kabelines televizijas, nors vartotojai už tai jau yra sumokėję didelius abonentinius mokesčius. 

Žmogaus teisių pažeidimas akivaizdus, bet mūsų valdžiai tai nerūpi. Toliau norima apriboti ir satelitines televizijas. Pagal tokią logiką kitas žingsnis bus riboti interneto laisvę. Minties laisvė jau ribota. 

Dar kitas žingsnis - riboti konkrečių, "neteisingų" žmonių laisvę. Kaip matome, palaipsniui slystame į smetoninius laikus, kai tautos vadas ir jo partija turėjo tiesos monopolį. 

Žinomas apžvalgininkas Andrius Užkalnis prie kelias savaites "Lietuvos ryte" jau atvirai ragino pradėti raganų medžioklę. Kitaminčiai turi būti persekiojami, anot jo. Ir tai turi būti deklaruojama ir daroma atvirai, nes tai yra gerai valstybei. Kas nesutinka su oficialia nacionalistine linija, tas turi būti atleidžiamas iš visų darbų ir "visuomenės" pasmerkiamas. 

Nes esą "rusai puola". Tradicinė priedanga eliminuoti politinius oponentus. A. Užkalnio straipsnis persmelktas panieka kitaminčiams ir civilizuotoje šalyje galėtų užtraukti jo autoriui baudžiamąją bylą už neapykantos skatinimą. 

 

Tai vyksta valdžioje esant ne konservatoriams ir liberalams, bet vyksta tai valdant socialdemokratams, darbiečiams, tvarkiečiams ir lenkams. Pamatinis socialdemokratijos teorinis postulatas yra minties laisvė, bet praktika, kaip matome, rodo ką kitą. 

Cenzūros klausimu negirdėti ir darbiečių bei tvarkiečių pozicijos. Toks įspūdis, kad keli televizijos komisijos klerkai jau ne pirmą kartą išjunginėja mums televizijas, o realią valdžią turintys darbiečiai bei tvarkiečiai nesugeba užtikrinti normalios demokratinės tvarkos ir demokratinio teisingumo. 

Gal ateis diena, kai kokia nors Tiesos Komisija ims ir išjungs patį Seimą su jo frakcijomis, o šios nė necyptels?