RU EN

A.Drižiaus išteisinimas. Ar kleptokratai stabdo represijų ratą?

2015-10-03

Ilgai besitęsianti Laisvo Laikraščio Redaktoriaus Aurimo Drižiaus byla pasiekė finalinę stadiją.

Spalio 1 d. LR Aukščiausiajame Teisme paskelbtas galutinis verdiktas: A .Drižius išteisintas. Nusikaltimo sudėties NĖRA, daug metų trukęs persekiojimas - neteisėtas: rašydamas apie A.Sadecką ir jo ryšius su įvairiomis verslo struktūromis Laisvo Laikraščio Redaktorius tiesiog naudojosi teise skleisti visuomenei svarbią informaciją.

Kaip vertinti teismo verdiktą? Vieną vertus, galima pasidžiaugti teisingumo triumfu. Šis sprendimas parodė, kad “pilkieji kardinolai” nors ir turi didelę įtaką, bet nėra visagaliai. Kitą vertus, kodėl Lietuvoje iš principo įmanomos tokio pobūdžio represijos: žurnalistų ir visuomenininkų persėkiojimai, prieš juos nukreiptos baudžiamos ir administracinės bylos, kratos bei kiti panašūs veiksmai?

Viena iš priežasčių – valdžios Olimpe esantys klanai specialiai apkartina aktyvių piliečių gyvenimą ir dar parodo kitiems – štai kas bus jums, jei per daug kalbėsite, rašysite ar kitaip trukdysite “baronų” veiklai.

Antra, elitas karinės isterijos kurtstymu ir tariamų priešų kurimu pridengia pagrindines problemas – ekonominį nuosmūkį, kultūros srities ir švietimo sistemos žlugdymą, tebesitęsiantį Lietuvos žmonių išvarymą į Vakarus bei kitus neigiamus procesus.Todėl ir kuriami mitai apie tariamus priešus – A.Drižių, A.Paleckį, D.Šulcą, E.Satkevičių, K.Voišką, J.Valiukėną, O.Titorenko bei kitus aktyvius piliečius.

Esame patenkinti, kad Aukščiausiojo teismo sprendimas buvo objektyvus ir Laisvo laikraščio Redaktorius išteisintas, bet ar Lietuvoje įsigalėję kleptokratai jau pristabdo represijų ratą? Tai aktualus klausimas. Kol teisėsaugos instancijos yra įtakojamos siauru, bet labai įtakingu šešėliniu grupuočiu, kol vis dar aktyviai darbuojasi valantinai ir kiti abėjotinos reputacijos veikėjai, Lietuvoje lieka plati terpė represijų vykdymui.

Giedrius Grabauskas