RU EN

A. Paleckis skundžia teismo nuosprendį žodžio laisvės byloje

2012-09-14

Pranešimas spaudai, 2012 09 14

Socialistinio Liaudies Fronto pirmininkas Algirdas Paleckis pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. birželio mėn. 12 d. nuosprendžio (10 400 lt baudos už nuomonę apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius) peržiūrėjimo. 

Esminiai A. Paleckio skundo argumentai: 

1. Teisėja A. Pocienė nesivadovavo lingvistės išvada, kad A. Paleckis išsakė tik nuomonę, kuri neturi vienos prasmės (“aiškėja, kad saviškiai šaudė į savus”), ji gali būti interpretuojama minimum dviem būdais ir todėl neturi savyje kategoriškumo. 

2. Teisėja elgėsi šališkai, pradėjo posėdį A. Paleckio politinių oponentų laiškų skaitymu, uždavinėjo klausimus, numanančius A. Paleckiui nenaudingus atsakymus, nepagrįstai kvescionavo visų A. Paleckio šaltinių (knygų autorių) patikimumą, tarsi autorių teistumas (politiniais motyvais) daro juos „neteisingais autoriais“. 

3. Teisėja priskyrė A. Paleckiui žodžius apie „agresiją ir aukas“, kurių jis niekada nesakė. 

4. Teisėja sugebėjo pateikti A. Paleckio dvigubą aukštąjį išsilavinimą ir politinį aktyvumą kaip kone sunkinančią aplinkybę – esą jis, teisėjos žodžiais, „yra politiškai orientuotas“ (įdomus naujadaras) ir todėl neva turėjo suvokti savo žodžių prasmę. 

SLF Infocentras 

Visą skundo tekstą galima skaityti čia: Link