RU EN

A. Paleckis Gruzijoje informuoja apie realią padėtį Baltijos šalyse

2012-11-23

SLF pirmininkas Algirdas Paleckis tęsia vizitą Gruzijoje, kurioje vieši šios šalies Eurazijos Instituto politologų kvietimu. Vizito tikslas - suteikti pro-natinės propagandos išvargintai Gruzijos liaudžiai informacija iš pirmųjų lupu apie režimų Baltijos šalyse "pasiekimus ekonomikoje ir demokratijoje".

"Norite į NATO? Gausite CŽV kalėjimus. Norite į ES? Gausite rojų turčių mažumai ir skurdą dirbančiųjų daugumai. Norite liberalios demokratijos? Gausite politines bylas ir gumines kulkas į demonstrantus", - tokia yra SLF pirmininko žinia, kuria gausiai cituoja Gruzijos žiniasklaida, nepripratusi prie alternatyvios nuomonės šiomis temomis. Aiškinti gruzinams daug ir nereikia – realiai fašistuojantis Saakašvilio režimas, savo valdymo metais pražudęs per 100 žmonių, o tūkstančius nepatenkintųjų sugrūdęs į kalėjimus, rinkimu keliu jau pašalintas iš valdžios - nors reakcijos tikimybe nemaža.

Lietuvos valdžia nuo pat pradžių rėmė ši nusikalstamą režimą moraliai ir politiškai net ir po to, kai paaiškėjo, kokie kankinimai vyksta kalėjimuose, kaip brutaliai, lazdomis ir tikromis kulkomis išvaikė Saakašvilis demonstrantus 2011 metais (du žmones nušauti tiesiu taikymu, šimtai sumušti). Visus šiuos metus nuo pat režimo genezes 2004 metais Saakašvilio spectarnybos moraliai ir fiziškai likviduodavo esminius savo konkurentus. Užimdavo nepritariančius televizijos kanalus, suimdamos jų personalą. Bet Lietuvos valdžia tylėjo..., nes tai buvo ir jos kūdikis.

A. Paleckis daugelyje auditorijų konstatavo, kaip panašios situacijos Lietuvoje ir Gruzijoje. Abi yra nedideles šalys, abi valdo pro-natiniai režimai, gniaužiantys demokratiją ir kuriantis geras sąlygas tik turtuoliams, kitiems gi palikdami "laisvę" emigruoti ir skursti. Abu režimai naudoja rusofobiją kaip instrumentą valdyti mases. Abu režimai imasi represijų prieš kitaminčius. Žinoma, Gruzijoje represijos atviresnes, Lietuvoje rafinuotesnes, bet esme ta pati.

"Tačiau išeitis yra ir Gruzijoje, ir Lietuvoje – organizuoti dirbančiuosius į jų partiją, pelnyti visuomenes pasitikėjimą ir ateiti į valdžią", - akcentavo A. Paleckis.

SLF Infocentras