RU EN

A. Butkevičius – prieš galimą A. Paleckio grįžimą į LSDP

2016-01-29

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius teigia esąs prieš galimą buvusio bendražygio ir buvusio Socialistinio liaudies fronto vadovo Algirdo Paleckio grįžimą į LSDP.

„Tikrai niekada nepritarčiau ir tikrai to niekada nebus“, – pirmadienį LRT televizijos laidai „Dėmesio centre“ sakė A.Butkevičius.

Taip jis komentavo socialdemokratės Birutės Vėsaitės įrašą socialiniame tinkle „Facebook“, skirtą A.Paleckiui: „Tikrai, Algirdai, laikas tau grįžti ir sustiprinti kairįjį sparną.“

A.Butkevičius tvirtino nesuprantąs B.Vėsaitės elgesio.

„Tik nesupratau, kodėl B.Vėsaitė taip galėjo pasielgti. Šiandien (pirmadienį – BNS) buvo partijos prezidiumo posėdis, ir galiu drąsiai pasakyti, kad tokiai B.Vėsaitės pozicijai niekas iš partijos narių nepritaria. Tai buvo įvertinta kaip blogas žingsnis ir prieš artėjančius Seimo rinkimus. Daugelis, kurie ją pažįsta, kurie artimiau bendrauja, nesupranta tokio jos elgesio“, – sakė LSDP pirmininkas.

Praėjusią savaitę A.Paleckis pranešė, kad palieka neparlamentinį Socialistinį liaudies frontą ir ketina savarankiškai rudenį Seimo rinkimuose kandidatuoti vienmandatėje Naujosios Vilnios apygardoje.

LSDP A.Paleckį iš partijos pašalino 2008 metais už partinės drausmės pažeidimus, jo kalbas apie didžiausio dienraščio nacionalizavimą ir pan.

Be to, A.Paleckis yra nuteistas už tai, kad neigė ir šiurkščiai menkino 1991 metų SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką faktą, sovietų įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus Lietuvos gyventojams bei už tai, kad įžeidė žmonių, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos nepriklausomybės, atminimą bei jų artimuosius. A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

Šaltinis:http://faktai.lt/lietuva/a-butkevicius-pries-galima-a-paleckio-grizima-i-lsdp/