Lina Pociuvienė: ,,Perspektyvi veikla padeda siekti svajonių”

 

Mūsų gimtajame krašte ekonominė-socialinė padėtis gan prieštaringa. Daug skurdo ir socialinio neteisingumo apraiškų, tuo pačiu regimos be galo pralobusių ir klestinčių žmonių grupės. Tai du priešingi poliai. Tačiau tarp jų yra visko, tame tarpe svarbu tai, jog Lietuvoje gyvena daug gabių, iniciatyvių žmonių, kurie darbuojasi, užsiima menine veikla, kuria sporto sekcijas, saviveiklos kolektuvus,  globoja silpnesnius, kuria smulkaus verslo įmones.

verslininkė iš Viduklės L. Pociuvienė

Būtent tokie iniciatyvūs žmonės ir palaiko tam tikrą socialinę-ekonominę pusiausvyrą. Kalbamės su Raseinių rajono Viduklės miestelyje gyvenančia verslininke Lina Pociene. ,,Gyvenime teko patirti daug išbandymų, ir šilto, ir šalto. Tačiau turiu tokią poziciją-reikia judėti, ieškoti galimybių kaip galima oriai gyventi ir padėti kitiems”-teigia ši drąsi moteris.  Uždavėme L. Pocienei keletą konkrečių klausimų.

1.-LIETUVOJE VERSLO SALYGOS SKIRTINGOS-VIENOKIOS MONOPOLIJOMS, KITOKIOS SMULKIAJAM VERSLUI. KĄ GALITE PASAKYTI IŠ SAVO PATIRTIES VERSLO SFEROJE-KAIP MATOTE  PADĖTĮ SMULKIAJAME VERSLE? KOKIE PLIUSAI IR MINUSAI?

Savo smulkų verslą dabar nėra sudėtinga įkurti. Prisijungi prie savo elektroninės bankininkystės ir naudodamasi elektroninėmis paslaugomis gali įkurti savo individualią veiklą ar kitos teisinės formos įmonę, vėliau ją administruoti. Tai pliusas, kad būdamas smulkiajame versle gali lengviau prisiderinti prie verslo aplinkos pokyčių, steigti ar keisti veiklos kryptį. Taip pat yra rėmimo programų iš Europos Sąjungos. Monopolijoms kurti reikalingi dideli ištekliai: finansiniai, žmogiškieji, tad joms kurti sąlygomis net nesidomėjau, man per gilu plaukti į tokius vandenis.

Ankščiau teko dalyvauti  šeimos versle, bet ten labiau dalyvavau  kaip administratorė, kaip buhalterė, nes statybos  verslas buvo organizuojamas vyro.  Paskutinius keletą metų dirbau samdomą darbą apskaitos srityje,  dėl to verslo naujovės, mokesčiai, įstatymų pokyčiai visada buvo arti ir domėjausi tuo. Tačiau jkurti savo verslo negalvojau, nes paprasčiausiai neturėjau didsnių apyvartinių lėšų, kad ir buvo žinių bei idėjų.

Mane patraukė tinklinio marketingo verslo idėja.  Daugelį kokybiškų, ekologiškų produktų kasdieniam naudojimui mėgstu įsigyti ne iš prekybos centrų, o iš tinklinio marketingo kompanijų atstovų, konsultantų.  Ne į vieną vadinamą MLM kompaniją užsiregistravau tam, kad pati galėčiau be antkainio pirkti pigiau man patikusias prekes: kosmetiką, kvepalus, valymo priemones, maisto papildus ir kitus produktus.  Visada mes tarsi dirbame tinkliniame marketinge rekomenduodami prekes, maitinimo, grožio salonų ar kitokių paslaugų įstaigas, produktus.  Tik už tai nieko negauname.

  1. Kodėl pasirinkote kompaniją ,, Prouvé”? Kokie ,, Prouvé” išskirtiniai bruožai?

Į ,,Prouvé” kompaniją įsiliejau netikėtai, kaip ir į ankstesnes kompanijas vedama smalsumo išbandyti produktus.  Gavusi pasiūlymą iš karto sutikau pasirašyti kontraktą, kad gaučiau prekių asortimentą dar pigiau, negu skelbė pardavimo kataloge. O ,,Prouvé” patraukė tuo, kadtai  buvo nauja, negirdėta kompanija ir siūlomi produktai buvo stebėtinai mažomis kainomis. ,,Prouvé” produktai yra kvepalai – kurių paletė iš 56 kvapų (30 moteriškų, 20 vyriškų, 6 unisex) ir namų valymo produktai. Kvepalai gaminami Lenkijoje Vroclavo gamykloje  iš  koncentratų, kurie atkeliauja iš Prancūzijos laboratorijos „Grasso“ – garsios, kvapų esencijas kuriančios kompanijos. Gavusi pirmąją siuntą nustebau ir įsitikinau, kad produktų tikrai aukšta kokybė – elegantiškos paprastos pakuotės ir nuostabūs produktai viduje. Pati  daug ką išbandžiau (dabar jau net visa produkciją ) ir pasiūliau savo artimiems žmonėms, draugams, kolegoms.  ,,Prouve“ turi tą bruožą, patrauklų dėl geros prieinamos kainos, gali suteikti galimybę naudotis prabanga, kokybe visiems paprastiems žmonėms, jaunimui, ne tik turintiems dideles pajamas. ,,Prouve“  išskirtinumas ir yra būtent toks –kokybė daugiau už kainą. Na ir  kaip vėliau supratau, kad ir verslo lankstumas.

  1. 3. Įdomu sužinoti kai kurias detales-nuo kada Lietuvoje veiklą pradėjo ,, Prouvé“ atstovai? Kokie pirmieji žingsniai? Ar matote žmonių susidomėjimą ,, Prouvé“produkcija?

,,Prouvé“  įkurta tik 2017 m.  gegužės mėnesį Lenkijoje patyrusios MLM srities lyderės Kataržynos Trawinskos iniciatyva. Jau 2017 metų birželio mėnesį ,,Prouvé“ atstovė Lietuvoje Edita Tumas pradėjo  pažintį su kompanija mūsų šalyje, ieškodama verslo partnerių ir pristatydama produktus bei verslo struktūrą. Nebuvo internetinės parduotuvės ir prekes užsakydavo būtent per ,,Prouvé“ atstovę Lietuvoje.  Liepos mėnesį apie ,,Prouvé“ sužinojau ir aš, kai  interneto platybėse mane pakalbino ir pasiūlė ateiti į kompaniją.  Galiu sakyti, kad esu viena iš pirmųjų kregždžių šioje kompanijoje. Pirmieji žingsniai šioje kompanijoje man tada atrodė, kad buvo tik tam, kad įsigyti nebrangiai kokybiškų prekių ir mane pakvietusiam   žmogui sakiau nenoriu nieko žinoti apie jokį verslą. Bet po pirmo, antro užsakymo pasidalinusi prekėmis ir sulaukusi susidomėjimo iš kitų žmonių kaip įsijungti į šią kompaniją – supratau, kad čia gali būti mano kvapnus verslas.  Už mano grupės padarytą apyvartą tiksėjo papildomi bonusai man. Greit pajutau naudą, nes darydama užsakymą sekantį mėnesį pamačiau jog gaunu papildomų nuolaidų savo prekėms ir vis daugiau… Pati renkuosi produktus iš ,,Prouvé“ ir tikrai žmonių susidomėjimas ,,Prouvé“ ne tik pas mane, bet pas kitus vadinamus konsultantus, auga.  Šiai MLM kompanijai tik 1 metai, o jos produktai tampa populiarūs, pamėgti ir rinka vis plečiasi, vis daugiau žmonių pabando, o pabandę vėl grįžta ir domisi kaip patiems tapti kompanijos dalimi ir pirkti dar pigiau.

4.Ir dar du aktualus  klausimai –kokia smulkiojo verslo padėtis provincijoje? Kuo smulkiojo verslo plėtra skiriasi didmiesčiuose ir provincijoje?

Gyvenu ir dirbu provincijoje, verslo apimtys čia yra mažesnės, tuo pačiu mažesnis  ir uždarbis. Tačiau kai pradėjau skelbti, reklamuoti  ,,Prouvé“  ir sulaukiau didelio žmonių susidomėjimo, supratau, kad šiame versle visai nėra svarbu kur gyveni.  MLM verslui nėra svarbu didmiestis ar provincija, na iš dalies. Nes  didmiesčiuose lengviau atlikti tiesioginius pardavimus realiai, o provincijoje tik pažįstamų ir nepažįstamų mažesniame rate, bet lieka internetinė prekyba. Būnant ,,Prouvé“ veikloje vis daugiau mano dėmesio reikalavo mano potencialūs verslo partneriai. Po 8 mėnesių kaip papildomos veiklos ,,Prouvé“  kompanijoje nusprendžiau, kad turiu išeiti iš pagrindinio darbo, kurį dirbau ne namuose, ten dirbdama negalėjau bendrauti, prašydama atidėti pokalbius vakarui, daugelį žmonių paprasčiausiai praradau, jie kreipiasi ir nueina pas tą, kas gali skirti dėmesį ir pagalbą neatidėliojant laiko.  Dabar įsikūriau įmonę, kuriai pati vadovauju ir oficialiai galiu padėti žmonėms užsiregistruoti, dalinuosi patirtimi, padedu ir pamokau kaip užsakinėti, kaip naudotis savo paskyra internetinėje  parduotuvėje, kaip kurti savo tinklą.  Ir šitaip kuriu savo verslo partnerių tinklą.  Įkūrusi įmonę savo uždarbį už tinklo kūrimą, verslo partnerių konsultavimą, kompanijos reklamavimą, tiesioginius pardavimus gaunu normalų atlygį .

Man mielas ir patrauklus MLM darbas, nes galiu būti savo laiko planuotoja, galiu dirbti iš namų ar kur nors keliaudama, o tendencija, kad verslas tik plėsis yra aiški kaip du kart du, nes tai tik pradžia, gražus startas, prie kurio visi kas prisijungia tebėra pirmieji šioje naujoje perspektyvioje tinklinio marketingo kompanijoje ir gali siekti savo svajonių. Mano interneto puslapis www.prouve.pro

Ačiū už pokalbį

Giedrius Grabauskas

Print Friendly, PDF & Email