Lampėdžių žlugdymo metas

Per pastaruosius  kelerius metus metus Lietuvos žiniasklaidoje pateikiama įvairi informacija apie Kauną. Dar 2012-2014 metais Kaunas pasižymėjo kaip nudevėtų kelių ir  kultūrinio nuosmukio miestas. Dabar padėtis jau keičiasi-keliai tvarkomi, o kultūros sferoje padėtis irgi gerėja. Tikrai smagu matyti pažangias permainas. Deja, padėtis Kauno pakrasčiuose gan liūdna. Štai viena iš tokių Kauno pakraščių vietovių-Lampėdžiai. Prie garsaus Lampėdžių karjero ir visai netoli Vilijampolės esantis rajonas. Čia seniau stabiliai veikė pašto skyrius, vietos biblioteka, stabiliai sureguliuotas transporto susisiekimas į Lampėdžius.

vienas iš straipsnio autorių SLF Kauno skyriaus pirmininko pavaduotojas Henrikas Juodiška(iš kairės) kartu su aktyviu visuomenininku A.Kavaliausku pilietinės akcijos metu

Bet dabar Lampėdžiai grimzta į nuosmukį. Štai biblioteka veikia vos tris dienas per savaitę. Čia daugelį metų  veikęs pašto skyrius jau senokai uždarytas. Visuomenininis transportas irgi liko tik minimalus, į Lampėdžius vyksta tik vienas autobusas, savaitgalį šis autobusas vyksta išvis retai. Toks transporto trūkumas labai trukdo Lampėdžių gyventojams ir į svečius vykstantiems žmonėms.

Keista matyti  tokią padėtį. Tais kai kieno keikiamais tarybiniais laikais Lampėdžiuose veikė biblioteka (šešias dienas per savaitę), stabiliai veikė pašto skyrius, vykdavo net kelios visuomeninio transporto priemonės. Dabar kai dažnai girdime ditirambus apie neva ,,klestinčią Lietuvą”, realiai žmonių gyvenimo sąlygos blogėja. Jau išsamiai neminėsime apie tai, kad reali socialinė-ekonominė padėtis gan prasta, daugėja skurstančių žmonių. Tiesiog susidaro vis sunkesnė padėtis kultūrinėje ir transporto sferoje. Kodėl naikinamos bibliotekos? Arba jos veikia vos kelias dienas per savaitę? Kodėl labai mažėja į miestų pakraščius vykstančių transporto priemonių?

Ir tuo pat metu valdžios ponai vėl keliasi atlyginimus, perkama labai brangi sunkioji ginkluotė. Lampėdžiai tipškas tokios neteisybės pavyzdys. Svarbu  tai, jog  su tuo susiję konservatorių veikėjai. Tie, kurie prisistato tokiais skaidriais ,,Lietuvos gynėjais”. Mėgstanti pasireklamuoti Lampėdžių konservatorių šefė Gudišauskienė ir su ja susijęs vietos seniūnaitis šių problemų deja nesprendžia. Šie Kupčinskų parankiniai matyt tvarko savo reikalus. Kur jiems iki bibliotekos ir transporto problemų. Juos gi ,,rusai puola”, jiems matyt rūpi paminklai ,,didvyriams”( o išties nacistiniams nusikaltėliams-,,Žaliams velniams”, ,,Demonams”, ,,Saidokams”-tiems, kurie nuo 1941m.birželio Vilijampolėje kapojo žydų galvas, kitus žydus šaudė, korė. Jie naikino ir vietos socialistus, komunistus, tarybinius karo belaisvius). O žmonėms reikia realių kasdienių dalykų-kad vietos biblioteka veiktų penkias arba šešias dienas oper savaitę. Kad į Lampėdžius vyktų bent dvi transposto priemonės. Nejaugi iš XXI amžiaus grišime į XIX amžių? Reikia pažangių permainų, o ne tokios betvarkės, kuri  kelia pagrįstą žmonių pasipiktinimą.

Giedrius Grabauskas

Herikas Juodiška

Agnė Grigaitytė

Print Friendly, PDF & Email