Ar Lietuvai gręsia Rusija?

Lietuvos žiniasklaida kasdien praneša ape Rusijos grėsmes Lietuvai-Rusija Kaliningrado krašte ir Baltarusijoje rengia karinius manevrus, į kaimyninius kraštus Rusija gabena galingas raketas. Tačiau svarbu pastebėti, jog tos raketos į Kalingrado kraštą atvežtos tik tada, kai JAV tokias raketas jau sumontavo Lenkijoje, o manevrai rengiami tada, kai JAV okupacinės pajėgos įžengė į Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Kasdienės propagandos būdu nemažai žmonių  patikėjo, kad Rusiją  artimu metu okupuos Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Anglijoje sukurtas net fantastinis filmas, kaip Rusija Daugpilyje organizuoja perversmą, prisidengdama rusakalbių gynimu. Šios propagandos veikiami, daug Lietuvos žmonių patikėjo, kad Rusija artimu metu puls Lietuvą, todėl neva Vyriausybė teisingai elgiasi pirkdami brangią karinę techniką iš Vokietijos, Norvegijos ir kitų šalių, didina išmokas NATO net net viršijant 2 procentų ribą nuo BVP, pažeidžiant LR Konstitucijos 137 straipsnį (kuris neleidžia užsienio karinių pajėgų įvedimo į Lietuvą).

Yra ir kitokių realių grėsmių. Štai jau priimti nutarimai, jog Lietuvoje esantys amerikiečių kariškiai, net ir įvykdė sunkius nusikaltimus, bus neteisiami mūsų šalies teismų. Štai taip, beje japonų moterys savo kailiu pajuto, ką reiškia toks ,,humanizmas”. Kai jas prievartaudavo JAV kariškiai, tai jie taip ir likdavo nenubausti. Nes Japonijoje buvo įvesti teisės aktai, kurie neleido teisti JAV kariškių už šalyje įvykdytus nusikaltimus.

Įdomu pastebėti, kad už Lietuvą daug didesnė Vokietija skiria NATO blokui tik 1,3 BVP. Tuo tarpu Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė siūlo Seimui krašto gynimui skirti  net 2,5 procento nuo BVP. Kas čia vyksta, gal Lietuva jau turtingesnė už Vokietiją?

Kaip teigia R. Paksas, Europos ir Lietuvos gasdinimas Rusija jau peržengia visas ribas. Amerikos prezidentu išrinkus D. Trampą-kalta Rusija. Slenka Gedimino pilies šlaitai-turbūt irgi kalta Rusija? Tuo tarpu realybėje Europoje sprogdinimus rengia ir žmones šaudo islamo ekstremistai. Bet vis kuriamos visokios Rusijos  ,,atgrasymo strategijos”, gana miglotos ir brangiai kainuojančios.  Ar taip gerai gyvename, ksd galime švaistyti biudžeto lėšas į kairę ir į dešinę?

Lietuvoje jau numatyta ženkliai didinti karines išlaidas- net 130 milijonų eurų. Tokios išlaidos jau pernai buvo didintos. Kur riba? Būsime basi, bet ginkluoti? Lietuvoje 2017m. pradžios duomenimis, labai skurdžiai gyveno apie 300 tūkstančių žmonių. Todėl tiesiog būtina kuo daugiau lėšų skirti socialinėms reikmėms, ir taip mažinti skurdą, o ne vis didinti lėšas ginklų pirkimui.

Algimantas Kazlauskas

SLF Kėdainių skyriaus pirmininkas

Print Friendly, PDF & Email