Lietuva

ТРАГИЗМ 11 МАРТА. ЭРОЗИЯ ЛИТВЫ

С  августа  2013 г. в  нескольких СМИ Литвы появилась моя  статья на литовском языке ,,Трагизм 11 марта. Эрозия Литвы”.  В  ней проведен анализ –какие экономические, социальные и политические процессы  сложились в нашей стране с 11 марта 1990 г. –с того дня, когда  в Вильнюсе обьевлено о восстановлении независимости Литвы. Тогда и начались такие процессы-как запрещение компартии, жестокие репрессии в отношении Юозаса Ермалавичюса и других лидеров компартии, реставрация капитализма и возрождение фашизма в Литве.  Continue reading “ТРАГИЗМ 11 МАРТА. ЭРОЗИЯ ЛИТВЫ” »

Юозас Ермалавичюс : ,,Я за сохранение Литвы !”

Юозас Ермалавичюс- известный в Литве человек. Его  довольно хорошо знает и в России и Белоруссии. 79-летний профессор историк Ермалавичюс –человек-легенда. Поэтому и решил побеседовать с этим очень опытным человеком, который в жизни видел многое. Как историк и публицист он активно проявил себя, он автор многих  книг и статьей. Но еще больше его знают как антифашиста, как борца за советскую Литву, которого жестоко преследовали литовские спецслужбы, имеющие близкие связи с американскими спецслужбами. 25 лет назад Юозас Ермалавичюс  и и его коллега Миколас Бурокявичюс были захвачены литовскими боевиками из спецслужб в соседней Белоруссии. Continue reading “Юозас Ермалавичюс : ,,Я за сохранение Литвы !”” »

REIKALAUJAMA NUTRAUKTI ŽMONIŲ SKURDINIMĄ IR NUŠALINTI D. GRYBAUSKAITĘ

Rugsėjo 10 d . Vilniuje prie LR Seimo bei prezidentūros rūmų vyko pilietinė akcija ,,Už taiką ir teisingumą”. Žmonės yra pasipiktinę korumpuoto elito veikla. Lietuvoje klesti bankininkai, buožės, dvarininkai, kurie iš esmės įvedė savo diktatūrą. Per TV ekranus liejasi melas apie ,,laisvės rojų”. O kokia tikroji padėtis? Apie tai buvo kalbama Socialistinio Liaudies fronto(SLF), Kovotojų už Lietuvą sajungos ir Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos surengtoje akcijoje. Continue reading “REIKALAUJAMA NUTRAUKTI ŽMONIŲ SKURDINIMĄ IR NUŠALINTI D. GRYBAUSKAITĘ” »

Lina Pociuvienė: ,,Perspektyvi veikla padeda siekti svajonių”

 

Mūsų gimtajame krašte ekonominė-socialinė padėtis gan prieštaringa. Daug skurdo ir socialinio neteisingumo apraiškų, tuo pačiu regimos be galo pralobusių ir klestinčių žmonių grupės. Tai du priešingi poliai. Tačiau tarp jų yra visko, tame tarpe svarbu tai, jog Lietuvoje gyvena daug gabių, iniciatyvių žmonių, kurie darbuojasi, užsiima menine veikla, kuria sporto sekcijas, saviveiklos kolektuvus,  globoja silpnesnius, kuria smulkaus verslo įmones. Continue reading “Lina Pociuvienė: ,,Perspektyvi veikla padeda siekti svajonių”” »

АНАТОМИЯ УЩЕМЛЕНИЕ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА. ПРЕСЛЕДОВАНИЕ Г. МАЙСУРАДЗЕ

Ущемление прав человека в современной Литве-массовое явления. Я писал статьи о ущемлениях прав человека и десять лет назад, и последние годы.  На этот раз меня заинтересовала история грузина Гелы Майсурадзе, который находится в  тюрьмах Литвы с  2012 года. Г. Майсурадзе-мелкий бизнесмен, он жил в Нидерландах, жил в Польше, там и сейчас проживает его семья. По делам бизнеса бывал в Беларуси, в Латвии, в Литве. И  неожиданно был арестован, ему предъявлены серьезные обвинения. По утверждению Г. Майсурадзе, преступной деятельностью он не занимался, уголовное дело против него сфальсифицировано. Continue reading “АНАТОМИЯ УЩЕМЛЕНИЕ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА. ПРЕСЛЕДОВАНИЕ Г. МАЙСУРАДЗЕ” »

Nieko švento – viskas išpardavimui!

Tikras lietuvis visada masto konkrečiai. Jis stengiasi nekišti savo nosies į  jam svetimus reikalus. Taip sau, žiuri iš šono į savo vienkiemio kaimyną, kartais džiaugėsi jo nelaimėmis ir suerzinęs pavydi jo laimėjimams. Kartais užjaučia kaimynui bėdoje ir jam padeda. Bet taip pat kartais vengia  tikrovės, todėl kad sąmoningai bijo permainų – tuo labiau tikrų ir didelių permainų. Continue reading “Nieko švento – viskas išpardavimui!” »

D. Raugalienė: ,,Ką reiškia ginti, saugoti, padėti ?”

Dabarties Lietuvoje daug kalbama apie laisvę ir demokratiją, jog neva pasiekėme didelę pažangą per šiuos 28 metus nuo 1990 metų. Tačiau kai pradedame žvelgti į realų gyvenimą, į realias situacijas, tada ir pamatome, kokia tai ,,pažanga“. Prieš kurį laiką dėl įvairių problemų kreipėsi vilnietė Danguolė Raugalienė, tikrai aktyvi moteris, savo laiku ji buvo smarkiai puolama dėl  savo tvirtos pilietinės pozicijos. Continue reading “D. Raugalienė: ,,Ką reiškia ginti, saugoti, padėti ?”” »

JAU PRADĖTI SKELBTI TARIAMŲ ,,LIETUVOS PRIEŠŲ” SĄRAŠAI. Į ,,PRIEŠIŠKUS” LEIDINIUS ĮTRAUKTAS IR ,,LAISVAS LAIKRAŠTIS”

Dar sausio 12 d. ,,Facebook”socialiniame tinkle pamačiau reklamą, jog sausio 13d. vakare pasirodys ,,Lietuviai kenkiančių“ asmenų ir ,,kenksmingų“ žiniasklaidos priemonių sąrašas. Tą vakarą  atsidariau  šį portalą-vatnikas.lt,  jame buvo įtrauktos 103 pavardes ir 4 leidiniai. Continue reading “JAU PRADĖTI SKELBTI TARIAMŲ ,,LIETUVOS PRIEŠŲ” SĄRAŠAI. Į ,,PRIEŠIŠKUS” LEIDINIUS ĮTRAUKTAS IR ,,LAISVAS LAIKRAŠTIS”” »

Lampėdžių žlugdymo metas

Per pastaruosius  kelerius metus metus Lietuvos žiniasklaidoje pateikiama įvairi informacija apie Kauną. Dar 2012-2014 metais Kaunas pasižymėjo kaip nudevėtų kelių ir  kultūrinio nuosmukio miestas. Dabar padėtis jau keičiasi-keliai tvarkomi, o kultūros sferoje padėtis irgi gerėja. Tikrai smagu matyti pažangias permainas. Deja, padėtis Kauno pakrasčiuose gan liūdna. Štai viena iš tokių Kauno pakraščių vietovių-Lampėdžiai. Prie garsaus Lampėdžių karjero ir visai netoli Vilijampolės esantis rajonas. Čia seniau stabiliai veikė pašto skyrius, vietos biblioteka, stabiliai sureguliuotas transporto susisiekimas į Lampėdžius. Continue reading “Lampėdžių žlugdymo metas” »

Ar Lietuvai gręsia Rusija?

Lietuvos žiniasklaida kasdien praneša ape Rusijos grėsmes Lietuvai-Rusija Kaliningrado krašte ir Baltarusijoje rengia karinius manevrus, į kaimyninius kraštus Rusija gabena galingas raketas. Tačiau svarbu pastebėti, jog tos raketos į Kalingrado kraštą atvežtos tik tada, kai JAV tokias raketas jau sumontavo Lenkijoje, o manevrai rengiami tada, kai JAV okupacinės pajėgos įžengė į Lietuvą, Latviją ir Estiją. Continue reading “Ar Lietuvai gręsia Rusija?” »