admin

Неофашисты в Литве несли факелы и портреты нацистских преступников

16 февраля в столице Литвы Вильнюсе состоялся парад неофашистов. Около 600 человек прошли по центру Вильнюса с факелами и портретами нацистских преступников, таких как Йонас Норейка-генерал Ветра, Антанас Балтусис-Жвеяас, Повилас Плехавичюс, Йонас Жемайтис-Витаутас, Казис Шкирпа, Адолфас Раманаускас –Ванагас. Эти преступники с июня 1941 г. убивали евреев, социалистов, коммунистов, представителей прогрессивной интеллигенции, советских военнопленных. Continue reading “Неофашисты в Литве несли факелы и портреты нацистских преступников” »

Ledo skulptūrų festivalis ir kiti viešnagės Latvijoje ypatumai

Vasario 10 d. teko lankytis Latvijoje-keliose kaimyninio krašto vietovėse. Aplankėme Rygą, Jelgavą ir Iškilės kaimą.  Jelgavoje vyko jubiliejinis, 10-asis ledo skulptūrų festivalis. Netoli Rygos esančiame Iškilės kaime yra įsikūrusi įmonė, kurioje gaminamas vynas  bei šampanas iš sulos. Tuo pačiu į maršrutą įtraukta ir Ryga, kurioje gausu įvairių istorinių bei architektūrinių objektų. Į kelionę teko vykti su artimaisiais ir  draugais, o didžioji dalis gausios turistinės grupės (net  49 žmonės) buvo mažai pažįstami ar nepažįstami kauniečiai. Continue reading “Ledo skulptūrų festivalis ir kiti viešnagės Latvijoje ypatumai” »

ПО ТРОПАМ ХОЛОКОСТА. 2018 год в Литве обьявлен годом участника Холокоста А.Раманаускаса-Ванагаса

В 2013-2017 г. разгорелись страсти из-за сомнительной репутации «героев». Они были представлены как крупные «борцы», «герои», а в действительности значительная их часть была просто нацистскими преступниками. «Свободная газета»(,,Laisvas laikraštis), интернет-портал www.slfrontas.lt и некоторые другие информационные ресурсы Литвы неоднократно опиcали ,,подвиги” Й. Норейки-генерала Ветры, Й. Крикштанониса, А. Балтусиса-Жвейиса, И. Мисюнаса- Зеленого Дьявола, Ф. Гавенаса-Вампира, А. Случки-Шарунаса, Й. Жемайтиса-Витаутаса и других подобных деятелей, активных участников Холокоста и других нацистких преступлений. Continue reading “ПО ТРОПАМ ХОЛОКОСТА. 2018 год в Литве обьявлен годом участника Холокоста А.Раманаускаса-Ванагаса” »

Nieko švento – viskas išpardavimui!

Tikras lietuvis visada masto konkrečiai. Jis stengiasi nekišti savo nosies į  jam svetimus reikalus. Taip sau, žiuri iš šono į savo vienkiemio kaimyną, kartais džiaugėsi jo nelaimėmis ir suerzinęs pavydi jo laimėjimams. Kartais užjaučia kaimynui bėdoje ir jam padeda. Bet taip pat kartais vengia  tikrovės, todėl kad sąmoningai bijo permainų – tuo labiau tikrų ir didelių permainų. Continue reading “Nieko švento – viskas išpardavimui!” »

Docento Edvardo Satkevičiaus pareiškimas keliomis kalbomis dėl Lietuvos žmonių masinio išvarymo į Vakarus ir kitų tikrų grėsmių Lietuvai

Contemporary Genocide in Lithuania

Lithuania’s population is rapidly decreasing and the use of the Lithuanian language is rapidly decreasing. Languages similar to Lithuanian and Latvian six thousand years ago were distributed in Palestine, Turkey, the Balkans. Five thousand years ago, this language spread to the places where it is now Slovakia, Germany, Lithuania, South an Central Russia. About four thousand years ago these languages spread to the places where they are now West China, India, Pakistan, Iran. Continue reading “Docento Edvardo Satkevičiaus pareiškimas keliomis kalbomis dėl Lietuvos žmonių masinio išvarymo į Vakarus ir kitų tikrų grėsmių Lietuvai” »

SOCIALISTINIS LIAUDIES FRONTAS PALAIKO PERSEKIOJAMUS MOKYTOJUS

Padėtis Lietuvos švietimo sistemoje sudėtinga. Mažėja mokinių ir studentų skaičius, kai kurios provincijos mokyklos išvis uždaromos, kaip kad populiariai sakoma -,,sujungiamos“. Pedagogai pageidauja didesnių atlyginimų, tačiau valdžios atstovai vengia atsižvelgti į jų pageidavimus. Padėtimi Lietuvos švietimo sistemoje tenka domėtis jau eilę metų. Socialistinio Liaudies fronto(SLF) ir Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjugos atstovai G. Grabauskas, D.Šulcas, E. Satkevičius, J. Sokolovskaja, H.Juodiška ir kiti aktyvūs piliečiai daug kartų lankėsi įvairiose mokyklose, bendravo ir su įvairių miestų savivaldybių švietimo skyrių vadovais, su LR Švietimo ministerijos atstovais bei įvairiais būdais padėdavo pedagogams ginti jų teises. Continue reading “SOCIALISTINIS LIAUDIES FRONTAS PALAIKO PERSEKIOJAMUS MOKYTOJUS” »

Власти ЛИТВЫ ОТКАЗЫВАЕТСЯ СНЕСТИ ПАМЯТНИКИ НАЦИСТКИМ ПРЕСТУПНИКАМ ПОВИЛАСУ ПЛЕХАВИЧЮСУ И ЙОНАСУ ЖЕМАЙТИСУ-ВИТАУТАСУ

C 1990 года в Литве началось возведение культа нацистских преступников, тех, которые в 1941 г.-1944г. участвовали в геноциде евреев, в массовом уничтожении мирных жителей,  коммунистов, комсомольцев, советских активистов и советских военнопленных  в Литве, а так же в массовых убийствах евреев, советских партизан и  советских военнопленных  в Белоруссии. Continue reading “Власти ЛИТВЫ ОТКАЗЫВАЕТСЯ СНЕСТИ ПАМЯТНИКИ НАЦИСТКИМ ПРЕСТУПНИКАМ ПОВИЛАСУ ПЛЕХАВИЧЮСУ И ЙОНАСУ ЖЕМАЙТИСУ-ВИТАУТАСУ” »

D. Raugalienė: ,,Ką reiškia ginti, saugoti, padėti ?”

Dabarties Lietuvoje daug kalbama apie laisvę ir demokratiją, jog neva pasiekėme didelę pažangą per šiuos 28 metus nuo 1990 metų. Tačiau kai pradedame žvelgti į realų gyvenimą, į realias situacijas, tada ir pamatome, kokia tai ,,pažanga“. Prieš kurį laiką dėl įvairių problemų kreipėsi vilnietė Danguolė Raugalienė, tikrai aktyvi moteris, savo laiku ji buvo smarkiai puolama dėl  savo tvirtos pilietinės pozicijos. Continue reading “D. Raugalienė: ,,Ką reiškia ginti, saugoti, padėti ?”” »

NATO filmas – „pasakėlė iš rūsio”? Istorinė tiesa ir istorijos klastojimas

 Nuo 2017 m. liepos pradžios Lietuvoje ir už jos ribų daug triukšmo kelia NATO filmo apie pokario pasipriešinimą Baltijos kraštuose pasirodymas. Kas tai per kūrinys? Tokio filmo pasirodymas gal būtų sveikintinas, tačiau yra svarbi aplinkybė, tai ne istorinis filmas, o grynai propagandinis kūrinys. Jame visiškai nutolta nuo istorinės tiesos. Continue reading “NATO filmas – „pasakėlė iš rūsio”? Istorinė tiesa ir istorijos klastojimas” »