RU EN

„Lietuva be nacizmo“ piketo„Pilietybę - visiems!”prie Latvijos ambasados peticija

2012-10-19

LATVIJOS RESPUBLIKOS AMBASADAI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

M.K.Čiurlionio g. 76, Vilnius

PETICIJA

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai 2012 m. rugsėjo 19 dieną, kaip ir mūsų bendraminčiai kituose pasaulio miestuose, rengiame piketus prie Latvijos ambasadų, protestuodami prieš grubius žmogaus teisių pažeidimus kaimyninėje Latvijoje. Daugiau nei 300 000 šios šalies gyventojų neturi Latvijos Respublikos pilietybės vien dėl savo priklausymo tautinei mažumai. Šie žmonės neturi jokių pilietinių teisų, jie negali net dalyvauti demokratiniuose rinkimuose. Ir tai vyksta šalyje , kurioje yra tik apie 2 000 000 gyventojų ir kuri yra Europos Sąjungos valstybė.

Mes palaikome referendumo dėl Latvijos pilietybės suteikimo visiems šios šalies gyventojams idėją ir manome, kad Latvijos valdžia turi besąlygiškai vykdyti Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją, o ypač šio dokumento 4 straipsnį. (Šalys įsipareigoja garantuoti tautinėms mažumoms priklausantiems asmenims teisę į lygybę prieš įstatymą ir vienodą įstatymo teikiamą apsaugą. Šiuo požiūriu draudžiama bet kokia tautinėms mažumoms priklausančių asmenų diskriminacija). 

Mes tai pat protestuojame ne tik prieš nacionalinę, bet ir socialinę gyventojų diskriminaciją, kai nuolat didinami mokesčiai ir ilginamas pensinis amžius. 

Mums nepriimtinas yra ir neonacistinių apraiškų toleravimas, kai Rygos gatvėmis marširuoja „Waffen –SS veteranai“.

Reikalaujame stabdyti diskriminacinę Latvijos valdžios politiką ir neonacių toleravimą!

Visiems Latvijos gyventojams – lygios teisės!

Pilietybę – visiems!

Tarptautinio solidarumo piketo

prie Latvijos Respublikos ambasados Vilniuje

dalyviai, asociacijos „Lietuva be nacizmo“ atstovai