RU EN

“Permainų maršas“ Ispanijoje

2015-02-01

„Permainų maršas“, kurį organizavo 2015 metų sausio 31 diena kairioji opozicinė Ispanijos partija „Podemos“ („Mes galime“),  paralyžiavo Madrido centrą. Policijos duomenimis akcijoje dalyvavo daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių.

Mitingo organizatoriai teigė, kad jie „nebando nei protestuoti, nei kažko prašyti iš vyriausybės“, o paprasčiausiai demonstruoja, kad permainų laikas jau prasidėjo.

„Šiandien mes turime svajonę, kad mūsų tėvynė taptų geresne, - kalbėjo partijos lyderis Pablo Iglesias. - Tačiau mes užpildėme šią aikštę ne tam, kad ir toliau tik svajotume. Mes susirinkome čia, kad įvykdytume mūsų savojonę ir 2015 m. užtikrintume politines permainas. Šiais metais mes pradėsime naują etapą. Šiais metais mes laimėsime prieš „Liaudies partijos“ konservatorius“.

Viena iš penkių užduočių, kurią partija iškėlė per savo suvažiavimą – valstybės skolų restruktūrizavimas. Partijos šalininkai įsitikinę, kad jau šiais metais „Podemos“ pakartos graikų „Syriza“ sėkmę.

„Mes turime susivienyti su graikais ir kitomis Pietų Europos šalimis, su tais, kurie kovoja su „trojka“ ir Merkel. Todėl, kad kapitalizmas išeikvojo save ir taip tęstis daugiau nebegali“, - kalbėjo maršo dalyvis.

„Aš manau, kad tai turės milžinišką rezonansą todėl, kad šiek tiek daugiau nei prieš  metus to net nebuvo galima įsivaizduoti“.

Tik metus veikianti „Podemos“ partija tapo antra pagal populiarumą partija Ispanijoje, kol kas nusileidžianti tik „Liaudies partijai“. Daugelis akcijos dalyvių nešė plakatus, kuriuose buvo vaizduojamas laikrodis – permainų simbolis, parodantis, kad valdančiosios partijos laikas baigėsi.

Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/po-graikijos-klaidos-prorusiskos-tendencijos-ispanijoje-vercia-sunerimti-tikruosius-lietuvos-patriotus82609/