RU EN

Į laisvę paleista ilgai persekiota SLF narė S. Rakauskienė

2017-01-28

Pagaliau įvyko teigiamas lūžis skandalingoje kaunietės Skaistos Rakauskienės persekiojimo istorijoje. Sausio 26 d. įvyko Kauno apygardos teismo priimtos nutarties paskelbimas, kolegijos pirmininkė D. Giačaitė perskaitė nutartį, jog byloje nustatyti įvairūs pažeidimai, dėl to S.Rakauskienės ieškinys patenkintas, ji paleidžiama į laisvę.

S. Rakauskienė buvo suimta 2016 m sausio 19 d., vos tik grįžo iš užsienio, ji kuri laiką gyveno Rusijoje ir Vokietijoje. Net 43 paras ji buvo laikyta Utenos teisminės psichiatrijos ekspertiniame skyriuje, o po to staiga išgabenta į Rokiškio psichiatrijos ligoninę ir uždaryta už grotų griežto režimo skyriuje. Nuožmus šios kaunietės, Socialistinio Liaudies fronto narės persekiojimas tikrai neatsitiktinis. S. Rakauskienė buvo aktyvi įvairių pilietinių akcijų dalyvė, platino proklamacijas, itin aktyviai kovojo su narkotikų bizniu, net skelbdavo korumpuotų aukšto rango pareigūnų pavardes. Štai dėl to imtasi jai keršyti. Prieš S.Rakauskienę pasitelkta represinė psichiatrija. Ir už grotų 71 m. kaunietė laikyta net metus laiko, ten pašlijo jos sveikata, ji apako viena akimi.

Dar 2016 m. vasario mėnesį žurnalistas, Socialistinio Liaudies fronto (SLF) narys G. Grabauskas ir Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas ėmė vykdyti S.Rakauskienės gynimo veiksmus-pateikė užklausimus į įvairias valdžios instancijas, buvo parengti straipsniai apie šį persekiojimą. Kovo mėnesį jie aplankė S.Rakauskienę Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, pabendravo su ja ir nusprendė, jog reikia imtis konkrečių gynybos veiksmų. Netrukus į gynimo procesą įsijungė kiti aktyvūs piliečiai-SLF atstovai E. Jagelavičius ir H. Juodiška, judėjimo ,,Vytis“ atstovai E.Satkevičius, L.Vaitonienė ir kiti. Kiek vėliau labai aktyviai S.Rakauskienę ėmėsi ginti žurnalistas Z. Volkovas-Lapinskas, jo kolega žurnalistas A. Veberis, visuomenininkė L. Helstein ir kiti aktyvūs piliečiai. S.Rakauskienės byloje jai talkino advokatai V. Sirvydis, R. Strončikas ir V. Baumila, šiek tiek talkino ir advokato padėjėjas A.Morozovas. Ši nuožmi persekiojimo istorija pagaliau pasiekė atomazgą-S.Rakauskienė jau laisvėje.

SLF Infocentras